Ana sayfa Donanım Google, OS X Yosemite”den etkilendi

Google, OS X Yosemite”den etkilendi

0

Bugünlerde Mac‘lerdeki Chrome kullanıcıları fark edecekler ki; tarayıcıları eskisi kadar hafıza kullanmıyor, 32-bit’lik tarayıcıları 64-bit olmuş. Hafifleme politikasına giden Google Chrome, Apple Mac‘lere daha fazla yenilik sağlayacak. Bu yeniliklerin çerçevesinde OS X kullanıcıları henüz 64-bit tarayıcılara kavuşuyor, değişiklik çok yakında. Ancak, Google‘ın OS X için tasarladığı yenilikler sadece bu değil..

Apple, Yosemite‘nin beta versiyonlarını emin adımlarla aşamalarını tamamlarken, sistemin bulundurduğu servisler de Yosemite vizyonuna uymak üzere yeniliklere gidiyor. Bunlardan bir tanesi de, Google‘ın internet tarayıcısı servisi; Chrome

Artık Chrome 64-bit versiyonu, stabil olarak kullanıcılara sunuluyor. Hem Windows hem de OS X kullanıcılarına  64-bit stabil ile gelen tarayıcı, OS X Yosemite ile birlikte yazılım ve tasarım olarak farklılıklar sunacak. Artık, çökme ve eklenti problemi yaşatmak istemeyen Google, yeni tarayıcısının beta versiyonunu kullanıcılara sunmak üzere. 

Google Chrome‘un, Yosemite için getireceği yenilikler ise şunlar:

 

Yeni Chrome tasarım betimlemelerinde kullanılan “şeffaf tasarım” ifadesi dikkat çekiyor. Detaylı bir bilgiye ulaşılamazken, şeffaf bir tarayıcı tasarımı nasıl olabilir? sorusu da akıllara gelmiyor değil. Sayfa yenileme sekmesi, ayarlar sekmesi, kısa yollar, favoriler tamamen kişiselleştirilecek ve Google bu sekmeler için yeni arayüz tasarımları geliştiriyor. Tasarımdaki bu yeniliklerle birlikte, Chrome artık OS X Yosemite‘lere nazik davranacak. Halen Windows ve OS X sistemler için bilgisayarı yorması ile tanınan Chrome, OS X Yosemite kullanıcılarına performans olarak yenilik ve farklılıklar sağlayacak. 

Bu arada, Chrome‘un yeni 64-bit versiyonu indirilebilir durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here