Ana sayfa İnternet Google+ ölmedi, yaşıyor!

Google+ ölmedi, yaşıyor!

0

2011 yılının haziran ayında görücüye çıkan ve sosyal medya dünyasında büyük hayal kırıklığı olarak nitelendirilen Google+, küllerinden doğuyor!
 

Sosyal medya ile biraz içli dışlı olanlar, Google+’ı ve ne tür beklentilerle gelip ne tür hayal kırıklıklarıyla unutulduğunu hemen hatırlayacaktır. Google’ı n bir türlü dikiş tutturamadığı soyal ağ dünyasındaki son ismi olan Google+, ilk çıktığı günlerde yoğun ilgi görmüş, Google kullanıcılarının otomatik olarak Google+ kullanmasını sağlayarak kullanıcı açısından da iddialı başlangıç yapmıştı. Ne var ki zaman, Google+’ı yalnız bıraktı. Hatta biz Türklerin deyimiyle “in cin top oynuyor” esprisi, yurt dışında Google+ için yapılan esprilerin başında geliyordu.
 
google+
 
Ne var ki Google, Google+’tan asla vazgeçmedi ve yatırımlarını ve ilgi odaklarını bu platform üzerinden ayırmadan çalışmalarına devam etti. ComScore tarafından yayınlanan Google+’ın son istatistikleri, henüz bu platformun ölmediğini doğrular nitelikte. Google+’ın dünya çapında 67 milyon tekil kullanıcı sayısına ulaştığını açıklayan ComScore, bu sayıya mobil kullanıcıların da dahil olmadığını ekledi. ABD, %14.7 ile en çok Google+ kullanan ülke konumunda bulunuyor. Onu %4.3 ile Hindistan ve %3.6 ile Brezilya takip ediyor. Facebook kullanım oranıyla dünya birinciliğine oynayan Türkiye ise %1.8 ile 9. sırada bulunuyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here