Ana sayfa Haber Google Now Türkiye”de kullanımda mı? Google”dan açıklama geldi

Google Now Türkiye”de kullanımda mı? Google”dan açıklama geldi

0

Google’ın Google Now servisinin Türkiye’de yayımlandığı ile ilgili bir haberin yayılmasıyla birlikte, Google Türkiye bir açıklama yaptı. Google Asistan olarak kullanılan servisin şu an için Türkiye’de yayımlanmadığ ve bu konudaki her gelişmeleri paylaşacaklarını söylediler. “Şİmdilik” kısımı oldukça ilginç, bunun yanısıra Google Now servisinin Türkiye için üzerinde çalışıldığı hep söyleniyordu. Aslında bunun gibi asistan servisleri, Google View gibi servisler sadece Google‘ın insiyatifinde değil çünkü firmalar bunun gibi uygulamaları genelde 3. şahıslarla birlikte geliştiriyorlar. Tıpkı Microsoft Cortana gibi ve Apple Siri gibi. Siri, Türkçe desteğini almadan önce Türkiye’deki şirketler tarafından geliştirilmişti, sadece Apple tarafından kullanıma sokulan bir servis değil. Cortana’nın da ayrı bir şirketle birlikte geliştirileceği de söyleniyor.

Google View, Google Now gibi servislerin de Türkiye’de kullanıma girmesi için yerel yazılım ve çeviri şirketlerinin daha iyi çalışmasına bağlı bize göre.

Google’ın Google Now açıklaması ise aşağıdaki gibi:

“Medyada son günlerde “Google Now”ın (Google Asistan) Türkiye’de hizmete girdiği yönünde bazı haberler yer almaktadır. Muhtemel yanlış anlamaların önüne geçmek amacıyla sizi kısaca bilgilendirmek istedik.

Google Now (Google Asistan) hizmeti şu an için Türkiye’de sunulmamaktadır. Bu konudaki iyi gelişmelerle ilgili haberleri haberleri en kısa sürede sizlerle paylaşabilmeyi diliyoruz.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here