Ana sayfa Haber Google Nexus günlerine dönüyor: Uygun fiyatlı Pixel telefonlar bu yaz çıkacak mı?

Google Nexus günlerine dönüyor: Uygun fiyatlı Pixel telefonlar bu yaz çıkacak mı?

0

Google’ın Nexus akıllı telefonlarıyla bir zamanlar piyasalarda fırtına gibi estiği zamanları hatırlar mısınız? Hatırlayamamanız normal çünkü ülkemizde resmi olarak satılmayan bu akıllı telefonlar inanılmaz bir performans ve esneklik ile kullanıcıları cezbediyordu. ülkemizde bile farklı yollardan insanların alıp kullandığı bu cihazlar, geçtiğimiz yıllarda bitirildi ve yerine yüksek fiyatlı Pixel cihazlar getirildi.

Google Pixel serisi akıllı telefonlar her ne kadar harika cihazlar olsalar da, fiyatları ve yapıları gereği Android geliştiricilerine ya da cihazın yazılımıyla uğraşmayı sevenlere hitap etmiyor. Google’ın Nexus programını sonlandırmasının ardından yazılım alanında oldukça ilgili insana sahip Hindistan gibi ülkelere giriş yapan OnePlus, bu açığı doldurmuştu. Görünüşe göre Google uygun fiyatlı geliştirici cihazı işine yeniden giriyor.

Economic Times‘a göre, Google bir zamanlar Nexus akıllı telefonların popüler olduğu pazarlara yönelik uygun fiyatlı bir Pixel modeli tanıtacak. Bu Pixel cihaz yalnız kalmayacak çünkü yine rapora göre firma agresif bir tanıtım kampanyasıyla birlikte Google Home cihazlarını da bölgede daha dominant hale getirmek istiyor. Temmuz-Ağustos civarında tanıtılacağı söylenen bu yeni Pixel akıllı telefon, şimdiki Pixel 3 modellerinden muhtemelen birkaç ay önce piyasaya çıkacak. Dünya çapında Android One cihazların yazılımları sayesinde topladığı ilgi eğer Google tarafından bir pazar olarak görülürse cihazın dünya çapında da satışa sunulması mümkün. Yaz ayları bu yıl her zamankinden daha da heyecan verici olacak gibi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here