Ana sayfa Mobil Google Nexus 7

Google Nexus 7

0
 Nexus 7, dünyanın ilk dört çekirdekli 7 inç tableti. Ele oturan, ince ve taşınabilirlik seviyesi en üst düzeyde olması planlanan Nexus 7, NVIDIA Tegra 3 işlemci barındırıyor. Tegra 3, işlemlerin ultra hızlı gerçekleşmesi için Nexus 7″ye ilaç gibi gelecek bir işlemci diyebiliriz. Vadettiği performansıyla birlikte 7 inç ekrana sahip tablet bilgisayar sektöründe oldukça önemli işler başarmayı planlayan Nexus 7, ASUS”un da desteğini arkasına alarak sektörde oldukça iddialı bir giriş yaptı. Süper güçlü ve süper portatif ilkeleriyle geliştirilen Nexus 7″yi incelemek için şimdiden sabırsızlanıyoruz.
google nexus 7
Google Nexus 7 beklenildiği üzere Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi içeren bir tablet bilgisayar. Ekran boyutu 7 inç ve bu ekran boyutundaki rakiplerine kıyasla oldukça önemli farklılıklar içeriyor. Nexus 7 her şeyden önce kalitesine işlevselliklerine kıyasla en ucuz tablet bilgisayar. Google Play için geliştirildiği dile getirilen tablet bilgisayar, her haliyle ve her özelliğiyle içerik tüketmeye en uygun tablet bilgisayar olarak akıllarımıza yerleşmeyi amaçlıyor. Film, kitap, müzik, oyun konularında eşsiz bir deneyim sunmayı planlıyor olması, özellikle bu alana odaklanması Nexus 7″nin en öne çıkan özellikleri arasında yer alıyor. Zira “her işi yapabilirsiniz” vurgusuyla piyasaya sürülen kimi tabletlerin satışları firmaları mutlu etmezken, Nexus 7 piyasaya canlılık katacaktır.

 

720p video izleme dahil yoğun kullanımlarda 9,5 saat, ortalama kullanımda 10 saatten fazla süren bir pil ömrüne sahip olan Nexus 7″de bellek kart girişi yer almıyor. öte yandan Nexus 7, kelimenin tam anlamıyla Google Play için üretilmiş bir cihaz. Dünyanın en geniş e-kitap koleksiyonu, milyonlarca şarkı, binlerce film ile TV dizisi ve sayıları gittikçe artan dergiler ve de 600.000″den fazla uygulama ve oyun… Hepsi Nexus 7″de kullanıcılarını bekliyor. Ayrıca sınırlı bir zaman için film, kitap, dergi ve daha fazla alışveriş yapabileceğiniz Google Play mağazası kredisi de var.
 

Genel bakış

Google”ın farklılık içermek amacıyla geliştirdiği Nexus 7 tablet bilgisayar, ucuz tablet bilgisayar anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi başaracak potansiyele sahip. Nexus üyesi tablet, Nexus 7 adındaki 7″yi de 7 inç ekran boyutuna sahip olmasından dolayı alıyor. Android ile birlikte tablet dünyasında iyi bir yer edinmeyi başarabilecek mi bunu bekleyip göreceğiz. Nexus 7, ASUS”un dünya çapındaki “düşünceli tasarım” felsefesini Google”ın yenilikçi Android platformunun en son versiyonuyla birleştiriyor. Yeni ASUS TruVivid teknolojisi renk netliği ve parlaklığını zenginleştirirken, IPS paneli canlı ve detaylı görselleri ultra-geniş 178-derecelik görüş açısına taşıyor. çizilmelere dayanıklı Corning FIT Camı ve kaymayı önleyen dokulu dış kasa tasarımı Nexus 7″yi son derece dayanıklı kılarken, sürekli hareket halindeki tüketicilerin taleplerini de rahatlıkla karşılayacak nitelikte.
 

 

Kullanıcı alışkanlıkları

Berrak 1280×800 ekranıyla kitap okumak, film izlemek gibi işlemler rahatlıkla yapılabilecekken, diğer multimedya işlemleri de büyük bir keyifle gerçekleştirilebilecek gibi görünüyor. 9,5 saate kadar pil ömrünü 10,5 mm inceliğinde ve 340 gr. hafifliğinde sunarak, bir kitabın ağırlığında tüm bir dijital eğlence dünyasına bağlı olmanın konforunu getiren Nexus 7″nin içinde bir jiroskop, ivmeölçer ve NFC (yakın alan iletişimi) bulunan sensörleriyle (bunun yanı sıra 10-çok dokunuşlu duyarlı ekranıyla) kullanıcıların Google Play™ Store”daki uygulamaları ve oyunları incelerken, onu eğerek, dokunarak ya da vurarak skor tabelalarının zirvesine çıkmasını sağlıyor.
 

Teknik özellikler

•1280×800 7 inç ekran
• Corning FIT koruyucu cam
• 4-Plus-1 patentli NVIDIA Tegra 3 işlemci
• Android 4.1 Jelly Bean Mobil OS
• Polimer koruyucu kılıf seçeneği
• 9,5 saat civarı yoğun kullanım ömrü
• NFC desteği
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here