Ana sayfa Mobil Google Nexus 3 detayları belli oldu!

Google Nexus 3 detayları belli oldu!

0

Google, akıllı telefon serisi Nexus’un üçüncü versiyonunun üzerinde çalıştığını resmi olarak açıkladıktan sonra, şimdi de Nexus 3’ün detaylarını internete sızdırdı!
 

Belli oldu ki, akıllı telefon sektörü 2011 ve 2012 yılında da büyük bir rekabet içerisinde geçecek. Google, bu alandaki amiral gemisi olan Nexus serisine yeni bir model ekleyeceğini, geçtiğimiz ay içerisinde resmi olarak açıklamıştı. Nexus serisine eklenecek yeni model olan Nexus 3, ağızlarımızın suyunu akıtacak kadar fazla donanım ile birlikte geliyor. Nexus 3, Android 4.0 platformunu kullanacak. Kod adı Ice Cream Sandwich olan Android 4.0, birçok önemli yenilik ve sistem entegrasyonu içeriyor.
 
Nexus 3, 3G teknolojisinin sınırlarını aşarak, yeni nesil iletişim ağı 4G’yi, yani LTE (Long-Term Evolution) ağını destekliyor olacak. çift çekirdekli bir yapıya sahip olacağını ise zaten biliyorduk, fakat 1GB belleğe sahip olacağını bilmiyorduk! 1.2GHz veya 1.5GHz’de çalışan OMAP 4460 veya Qualcomm Snapdragon işlemci, Nexus 3’te bizlerin kullanımına sunulacak. Snapdragon tercihi ile Google, bir kez daha beğenimizi kazandı. Zira çok düşük bir enerji tüketimine sahip olan 28 nanometrelik yongasetini içeren bu işlemci, telefonun ömrünün de artmasına sebep olacak.

 

Android 4 Ice Cream Sandwich
Arka tarafında yer alacak olan 5 MP’lik kamera üzerinden, 1080p Full HD video çekebilmek mümkün olacak. Nexus 3’ün ekranı ise 720p videoları destekleyecek. Nexus 3’ün üzerinde herhangi bir tuş bulunmayacak. Telefon, tamamen dokunmatik bir forma bürünecek. Google’ın Nexus 3’ü 2011’in Kasım ayı civarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Fiyatı ile ilgili henüz bir söylenti yok. Fakat Google’ın, Nexus ve Nexus S’in fiyatlandırma politikasına benzer bir politika izleyeceğini tahmin edebiliyoruz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here