Ana sayfa İnternet Google müzik sitesi tanıtıldı

Google müzik sitesi tanıtıldı

0

Google”ın iTunes”a rakip müzik platforumu geliyor.

Google”ın bir süredir iTunes”a rakip olarak çıkartmayı planladığı Google Music hakkında ilk bilgiler İnternet”e sızmaya başladı. Aynen iTunes”daki gibi dijital müzik indirme imkanı sunacak servis, yıllık 25$ olarak ücretlendirilecek.

Peki, kullanıcılar yıllık 25$”lık üyelik karşılığında ne elde edecekler? Kullanıcılar, “locker” isimli servis sayesinde Google Music üzerinden satın aldıkları müzikleri, İnternet”e bağlı herhangi bir bilgisayar ya da cihazdan dinleyebilecekler. Locker sayesinde kullanıcılar bir nevi, müziklerini depolayabilecekleri güvenli bir siteye sahip oluyorlar. Locker”ın kullanıcılar ne kadar boyutta servis sunacağı ise henüz bilinmiyor.
 

Google Music sayesinde kullanıcılar, sabit disklerindeki mevcut dosyaları (iTunes ve Rhapsody gibi servislere bağlı olanlarda dahil) tarayarak Locker sistemine yükleyebilecekler. Yüklenen bu dosyalar da aynı Google Music üzerinden satın alınanlar gibi İnternet”e bağlı bir cihazdan müzik dinlenebilecek.

Google Music”in müzik satın alma için uygulayacağı ücretlendirmenin şu şekilde olacağı tahmin ediliyor: Albüm başına 7$, şarkı başına 70 sent, “superstar” şarkı başına 91 sent ve “katalog” şarkı başına ise 49 sent.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here