Google mühendisinin banyo dolabında Android çalıştırması aslında bir çeşit çağrı

Google mühendisi Max Braun, kendi banyosunun ilaç dolabının aynasında Android çalıştırıyor.

Google mühendisi olan Max Braun, Medium.com'da verdiği ayrıntılarla bir banyo aynasında nasıl Android işletim sistemini çalıştırabileceğini gösterdi. 24 saatlik bir hava durummu bilgisi, Mesajlarla lgili bildirimler, günün saati ve üstelik aynanın renginin hava durumuna göre değişiklik göstermesi gibi ilginç ayrıntılar var. Örneğin hava bulutluysa ayna, tıpkı fotoğraftaki gibi gri rengine bürünüp biraz içinizi sıkabiliyor. 

İşin daha da ilginç tarafı, Braun'un farklı firmaların cihazlarından yardım alarak bu teknolojiyi geliştirdiğini görüyoruz. Braun, Asus'un 15.6"lik bir panel sipariş ettiğini, bununla birlikte Amazon Fire TV'den yardım aldığını blogund anlattı. Tüm bunlar, yani Braun'un bu teknolojisini tanıtmasının tüm yanı akıllara bir NASA robot mühendisini hatırlatıyor. Geçtiğimiz yıllarda bir robot kolu geliştiren ABD'li bir öğrenci, geliştirdiği teknolojiyi internetteki forumlara dağıtarak "ben temelini yazdım, sizler de geliştirin" isteğinde bulunmuştu. Ardından NASA'nın yolları açıldığı tabi.

Braun'un yapmaya çalışığı, aslında bu eylemin bir benzeri. Max Braun, bu aynaya Google Now servisini ve Android'in diğer servislerini geliştirmeye çalıştığını söyledi blogunda ve bu aynayı nasıl geliştirdiğini anlatan detaylı bir fotoğraf yayımladı. Gizli saklı değil, anlaşılan Google'ın mühendisi bu teknolojiyi kullanıcılarıyla geliştirmeye çalışacak.

Kaynak: Braun blog sayfası

Etiketler: google google-now asus
reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam