Ana sayfa Haber Google Motorola”ya özel ilgi göstermiyor!

Google Motorola”ya özel ilgi göstermiyor!

0

Dev telefon üreticisi Motorola, Google bünyesine geçtikten sonra akıllara takılan soruları bir bir cevapladı. Yetkililerin cevapları arasında ilginç olanlar da vardı!
 

Google, ABD”nin en köklü ve en tanınan telefon üreticilerinden Motorola”yı bundan tam 1 sene 3 ay önce satın almış, Motorola”nın bundan sonra piyasaya sunacağı telefonlar için oldukça önemli bir donanım üreticisi haline gelmişti. Bu satın alma işlemi tüm dünyada konuşulup durdu. öyle ki, Google kendi sitesinde “Facts about Google”s acquisition of Motorola”, yani “Google”ın Motorola”yı satın almasının arkasındaki gerçekler” adında bir bölüm bile açtı. Fakat ne fayda? Ortalık cevap arayan sorulardan geçilmiyordu!
 
Motorola

Motorola Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı (Senior Vice President, SVP) Rick Osterloh, dün gerçekleştirdiği toplantıda yabancı basın dahil birçok basın yetkilisini ofise çağırdı ve toplantı düzenledi. Osterloh, konuyla ilgili yaptığı açıklamada oldukça önemli cümleler kullandı. Bu cümleler arasında en önemlisi, Google”ın Motorola”yı satın aldıktan sonra kendilerine özel bir ilgi göstermedikleriydi. Yani Google, Samsung”a nasıl yakınlık gösteriyorsa Motorola”ya da aynı şekilde ilgi gösteriyordu. Osterloh ayrıca Motorola”nın Google”ın doğal telefon üreticisi olmadıklarını ve bu konuda da tıpkı diğer firmalar gibi aynı haklara sahip olduklarını, özel bir ayrıcalıkları olmadığını açıkladı.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here