Ana sayfa Mobil Google Maps 8″de 8 kusurlu!

Google Maps 8″de 8 kusurlu!

0

ABD’li sürücü: “Hatalı harita yüzünden kaza yaptım”
 

Google Maps’i kullanarak bir şehirden diğerine geçmeye çalışan Utah’lı Lauren Rosenborg, araçların hızlı aktığı caddede trafik kazası geçirince soluğu mahkemede aldı.

Google’ın “yol üzerinde kaldırım bulunmadığına dair” Maps servisi üzerinde bir uyarıda bulunmamasının kendisine pahalıya patladığını iddia eden Rosenberg, Google’dan 100 bin dolar tazminat istiyor.BlackBerry telefonuyla Googla Maps’teki yönergeleri takip eden ve trafiğin yoğun olduğu bir caddeden geçen Rosenberg’e bir araba çarptı.

Kazanın ardından hastanelik olan Rosenberg, Google’a dava açmakta gecikmedi. Davanın gerekçesi ise oldukça ilginç: Rosenberg, Google Maps’in koordinatlarına güvendiğini ve bu koordinatları takip ederek yola çıktığını ifade ederken, trafiğin hızlı seyrettiği yol üzerinde kaldırımın bulunmadığına dair bir uyarının Google Maps’te yer almadığını ve bu noksanlığın neticesinde kaza geçirdiğini belirtti.

İhmali gerekçesiyle Googla’a 100 bin dolarlık bir tazminat davası açan Rosenberg’e Google’ın ne yanıt vereceği ise şimdiden merak konusu oldu.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here