Ana sayfa Haber Google kendi Android Wear”ını üretebilir

Google kendi Android Wear”ını üretebilir

0

Google, Android Wear platformunu da Android 5.1 sürümü ile birlikte yeniliklere sürükleyecek. Gelecek ay tanıtılacak olan Android 5.1 ile birlikte Android Wear da bazı değişikliklere gidiyor. Sensör yazılımlarındaki bazı değişikliklerle birlikte Google‘ın Android Auto ile de birleştirmelerinin olacağı da düşünülüyor. Büyük ihtimalle Nexus isimiyle tanıtılması beklenen Android Wear‘lar, bu yazılım yeniliklerinin ardından Google geliştirici konferansında tanıtılma ihtimali oldukça yüksek, tarih ise 2016. Yine LG, Motorola veya Samsung gibi Nexus akıllı telefon modelleri gibi üretilip pazarlanacak.

Geçtiğimiz ay Google, Android Wear’lar için Tag Heuer ile tasarım konusunda ortaklık anlaşması sağlamıştı. Bu anlaşma bağlamında tasarım yönetimi açısından Tag Heuer‘in tasarladığı, Nexus isimlerinde akıllı saatlerin piyasaya sürülmesi oldukça yakın gibi görünüyor. Tag Heuer, henüz anlaşmanın detaylı olarak içeriğini anlatmadı fakat bilinenlere göre firma, üretimi değil tasarımı etkileyecek.

2016 itibariyle, Tag Heuer tasarımlı, Nexus isimli Motorola, LG gibi üreticilerin desteğini kapan bir Android Wear bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here