Ana sayfa Haber Google kanserde erken teşhis koyan ilaçları geliştirdi

Google kanserde erken teşhis koyan ilaçları geliştirdi

0

Adını duyalı pek fazla süre olmamasına rağmen, GoogleX takımının hamleleri daha önce “gizemli” girişimlerle gelse de, artık GoogleX takımı kendini belli etti ve teknolojinin kırmızı halısında yürür oldu. Böylece bu ekibi daha iyi tanıma fırsatımız oldu. Görünüşe göre GoogleX takımı, sözde önlem alınamayan hastalıklara çare bulmaya odaklanmış bir grup bilim adamı.

Google’ın bu “gizli” ofislerinden çok fazla bilgiler ve projeler basına yansıyor. Sürücüsüz araçlar, Project Wing, Project Ara bunların en basit ve en anlatılabilir projeler. Fakat Google’ın önümüzdeki dönemde ortaya çıkaracağı kuantum bilgisayarları projesinin bulunduğu da söyleniyor. GoogleX ekibi, Stanford üniversitesindeki biyoteknik, radyoloji gibi bilimlerle meşgul olan profesörlerle ortak olarak kanser hücresini önceden belirleyebilen ve potansiyel hastanın buna göre önlem almasını, bir ilaç vasıtasıyla sağlayacaklar.

 

GoogleX bu ilaçlar için iş bölümünü de yapmış durumda. Google sadece dağıtımını üstlenecek, bilim adamları ve GoogleX takımı da ilaçları geliştirecekler. Aman Google, bu ilaç işleri tehlikeli…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here