Ana sayfa Haber Google Inbox uygulaması Mart 2019’da kepenkleri indiriyor

Google Inbox uygulaması Mart 2019’da kepenkleri indiriyor

0

Google’ın Gmail uygulamasına alternatif olarak sunduğu ve farklı bir yapıda gelen Inbox, önümüzdeki Mart ayında gözlerini hayata yumacak. Uygulama ilk çıktığı zamanlarda temiz bir gelen kutusu isteyenleri (ben dahil) oldukça mutlu etmişti ve hâlâ çok sayıda seveni mevcut. Google, bu kullanıcılara Gmail’e geçmeleri için 6 ay vakit verdi.

Yeni fikirlerin doğduğu yer: Inbox

Inbox uygulamasındaki özellikler öylesine sevildi ki kısa süre içinde aynıları Gmail’in uygulamasına aktarıldı. Bu platform, dört yıl önce çıktığında maalesef lanetliydi. Google kendi e-posta uygulamasını bırakıp neden farklı bir isimle yeni uygulama çıkarsın ki? Inbox’ın kaderi de bu şekilde mühürlenmiş oldu. Çok seyrek gelen güncellemeler ve Inbox’ın özel yeteneklerinin Gmail’e aktarılışı, çoğu kullanıcıyı yolundan döndürmüştü zaten.

Nisan ayında yayınlanan Gmail güncellemesi ile birlikte tüm kritik Inbox özelliklerine sahip olan Gmail, rekabeti ortadan kaldırdı. Uygulamanın yakında fişinin çekileceğini bildiren diğer işaret de aylarca geciken iPhone X uyumluluğuydu.

Inbox’ın özelliklerinden birkaçı yakın zamanda Gmail uygulamasına aktarılacak. Bu özelliklerden bahseden Google en çok gruplamayı anıyor. Benzer konulu e-postaları gruplamaya başlayacak olan Gmail, bu özelliğe ne zaman kavuşacak henüz belli değil.

Ne dersek diyelim, Google bu güzel uygulamanın fişini çekerek tek uygulamaya odaklanacak: Gmail. The Verge’e aktarılana göre Inbox ekibinden hiçbir çalışan işten çıkarılmayacak, Gmail ekibine alınacak. Yine de böyle harika fikirleri bir araya getiren, e-posta okuma deneyimini daha ilginç ve eğlenceli hale getiren Inbox’ı özleyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here