Ana sayfa Mobil Google”ın yeni telefonu duyuruldu!

Google”ın yeni telefonu duyuruldu!

0

Google, Nexus platformunu Samsung ile genişletmeye devam ediyor. Firmanın uzun süredir dillerden düşmeyen yeni telefonu Galaxy Nexus, dün gece basına tanıtıldı.
 

Uzun süredir teknoloji dünyasının diline dolanan ve yeni iPhone ile karşılaştırılan Google’ın yeni telefonu, dün itibariyle resmen basına tanıtıldı. Nexus Prime ismiyle satışa sunulacağı konuşulup duran telefon, ilk sürprizini ismiyle yaptı. Resmi açıklamaya göre Google ile Samsung’un ortaklaşa geliştirdiği telefonun resmi adı Samsung Galaxy Nexus. Android’in de yeni versiyonu 4.0 Ice Cream Sandwich kullanacak olan Galaxy Nexus, Android 4.0 ile birlikte birçok yeniliğe sahip olacak.
 
4.65 inç HD Super AMOLED ekran kullanan telefon, tam 1280×720 ekran çözünürlüğüne sahip. Kullandığı işlemci ise çift çekirdekli 1.2 GHz güce sahip. Telefonun içerisinde barınan bellek miktarı ise 1 GB. 8.94 mm incelikte geliştirilen telefonun ağırlığı ise 135 gram (iPhone 4S ile hemen hemen aynı).
 
Samsung Galaxy Nexus

Güçlü donanımı ve şık tasarımıyla kendisine sağlam bir hayran kitlesi edinecek gibi görünen Galaxy Nexus, aynı zamanda resmi olarak Android ICS (4.0) kullanan ilk cihaz olma özelliğini taşıyacak (“Yeni Android Görüntülendi!” başlıklı haberimizde de yazdığımız gibi, gayriresmi olarak Android ICS, bir telefon içerisinde görüntülenmişti). Galaxy Nexus için yapılan etkinlikte, Android’in yeni metin arayüzü Roboto ve Face Unlock da tanıtıldı. Face Unlock, adından da anlaşılacağı üzere, yüz tanımlama teknolojisini kullanıyor. Kullanıcının yüzünü tanımlayan telefon, tuş kilidini açarak telefonu kullanıma hazır hale getiriyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here