Google’ın yeni oyuncakları

Google 4 Ekim'de Pixel dışında başka cihazlarda tanıttı. Sizler için bu yeni oyuncakları inceledik

 

4 Ekim lansmanı Google için büyük bir kilometre taşı olarak tarihe geçecek gibi görünüyor. Özellikle Google’ın kendi akıllı telefonunu üretmesini kimse beklemiyordu. Ancak Google’ın lansmandaki tek sürprizi Pixel telefonlar değildi. Yine kendi üretimi olan cihazlarıyla bir nevi gövde gösterisi yapan firmanın nasıl bir strateji ile hareket edeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. Üst düzey bir cihaza imza attıklarını ve fiyatını da ona göre belirledikleri düşünülünce Apple ile bir yarışa girecek gibi görünüyor. Google'ın etkinlikte tanıttığı diğer cihazlar ise şöyle:

Chromecast Ultra

Daha önce haberleri dolaşıma girse de Chromecast Ultra 4K’yı destekleyen yapısıyla heyecan yarattı. 4K’nın yanında HDR10 ve Dolby Vision görüntü aktarımı da yapabilen cihazın bu özellikleriyle piyasada bir emsali bulunmuyor.

Selefine göre 1,8 kat daha hızlı olan Ultra, Ethernet girişine sahip ve yalnızca siyah renk olarak üretilmiş. Daha önce görseller de paylaşıldığı gibi chrome logosu yerine cihazın üzerinde Google’ın yeni logosu olan G harfi bulunuyor. Cihazın fiyatı daha önce açıklandığı gibi 69 Dolar olacak.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam