Ana sayfa Haber Google”ın start-up”lara hediye ettiği rakam…

Google”ın start-up”lara hediye ettiği rakam…

0

Google, ülkelerde girişimcilere ve start-up seviyelerindeki “genç firmalar”a ilk olarak 100 bin dolarlık, daha sonra da 500 bin dolarlık Google Cloud Platform kredisi sağlıyor. Firma, halihazırda zaten girişimcilik okulları ve akademilerini ABD kasabalarında açmaya başlamışken, Google‘ın girişimcilere aylık sağladığı destek, girişimcileri daha da heyecanlandırıyor. 

Bu atılımları şimdilik ABD’de uygulamaya başlayan Google, ileriki günlerde aynı uygulamaları ancak daha kısıtlı bütçeler ile farklı ülkelerde girişimcilere ve startup‘lara desteğini sürdürecek. Elbette, rakamlar ABD’ye sağladığı kadar olmayabilir fakat firma her ülkedeki girişimcilere arka çıkmak istiyor. Bunu, farklı ülkelerde okul açarak yapmak istese de, şimdilik firma için var olan girişimcilik akademilerine altyapı desteği ile bu konudaki planlarını faaliyete geçirmek istiyorlar.

 

 

 

Google‘ın 500 bin dolarlık destek kredisi vereceği bilgisi, şirketin yetkilileri tarafından da onaylandı. Google‘ın, girişimciliğe destek olarak karşısına çıkan diğer rakibi ise Amazon. Amazon, ülkeler arasında henüz eğitim olarak bir planı olmasa da, maddi anlamda girişimcilere desteğine devam ediyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here