Ana sayfa İnternet Google”ın son yenilikleri

Google”ın son yenilikleri

0

Google’dan 3 yeni özellik.

İstanbulda düzenlenen etkinlikler çerçevesinde bir konuşma yapan arama ürünlerinden sorumlu şirket yöneticisi Tom Stocky yeni geliştirilen ve üzerinde çalışılan özelliklerden bahsetti.

işte Google’ın 3 yeni özelliği;

Timeline
Bu özellik aranan bilgiyle ilgili bir zaman çizelgesi sunuyor. Bu çizelgede aranan bilginin ne zaman ortaya çıktığı ve hangi yıllarda daha yoğun arandığı görülebiliyor. Ayrıca çizelge üzerindeki dönemlere tıklayarak sadece hangi o yıllardaki arama sonuçlarına da ulaşılabiliyor.

Page Previews
Bu özellik kullanıcının görsel hafızasını kullanmasını sağlamak için geliştirilmiş. Bu özellik sayesinde bir arama yapıldığında getirilen sonuçlar hakkında sayfanın adresi, başlıklar ve kısa bilgilerin yanında ana sayfaların ufak bir görseli bulunuyor. Bu sayede arama yapan kişi ilk anda siteyi tanıyamasa bile görsel hafızasıyla  siteyi tanıyabiliyor.
 
Wonder Wheel
Bir konu hakkında aklınızda yalnıca tek bir kelime bulunuyorsa istediğiniz sonuca ulaşmanız zor olabilir. Google bunu düşünerek bir çeşit beyin fırtınası yaratan bu özelliği geliştirmiş. Bu şekilde arama yaptığınızda, aradığınız kelime üzerinden yola çıkarak size benzer seçenekleri bir şekil etrafında sunuyor. Bu sayede mantık yürüterek istenen sonuçlara ulaşılabiliyor.
 
Türkiye’de cep telefonlarının çok ilgi gördüğünün dikkat çekici olduğunu söyleyen Stocky, bazı özelliklerin yerel olarakta kullanılması üzerinde çaslıştıklarını anlattı. Tabi ki akla ilk olarak Street View hizmeti geliyor. Street View ile ilgili olarak Stocky özel hayat ve güvenlik konularında önlemler oluşturduklarını belirtti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here