Google'ın selfie uygulaması ‘Arts&Culture’ indirme grafiklerinin zirvesine yerleşti

Arts & Culture selfie çekimlerini sanat çalışmalarına dönüştürerek, muhteşem bir görüntü kazandırıyor

Kitlelerin yoğun merakının nelere kadir olabileceğini görmek oldukça güzel. Bunun bir örneğini görmek için Google’ın asilce düşünülmüş, ama pek de ilgi çekmemiş olan ‘Arts&Culture’ uygulamasına göz atmamız yeterli. Ta ki Google kullanıcıların çektikleri selfileri, meşhur sanat eserlerindeki gibi görüntülemelerini sağlayan bir özelliği geçtiğimiz hafta uygulamaya koyana kadar.

Uygulama en az bu hafta sonundan beri hem iOS’te, hem de Android’de en çok indirilen uygulama oldu. Messenger ve YouTube gibi en sıkı rakiplerini bile toza dumana kattı. Hatta, yürürken kripto para kazmanızı sağlayan ‘Sweatcoin’ bile geride kaldı.

Aslında bu uygulama 2016 yılından beri var. Sanatçılar ve sanat tarihi hakkında etkileyici makaleler ve özellikler karışımı sunan uygulama, aynı zamanda şahane sanat çalışması kataloğu da sunuyor. Bu katalogla farklı stiller, zaman aralıkları ve renklerle aradığınızı bulabiliyorsunuz.

Fakat asıl takdiri hakkeden kişi, yüz tanıma teknolojisini kullanarak selfieleri yağlı boya resimlerine çevirmeyi başaran Google çalışanı olsa gerek. Umarız bu çalışmalarından ötürü ikramiye almışlardır. Ünlüler bile bu programı kullanıyorlar:

Tek sorun şu ki Gogle Arts&Culture kendi başarısının kurbanı oldu. Uygulamanın Amerika dışında ne kadar ülkede kullanılabilir olduğu belli değil (Avrupa’daki yüz tanıma teknolojisiyle ilgili AB kararları nedeniyle uygulamaya kısıtlamalar getirilmiş olabilir). Bu durum nedeniyle kıtalararası kullanıcılardan hoşnutsuzluk içeren bazı yorumlar geldi.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam