Ana sayfa Haber Google’ın Pixel 2’yi açıklayacağı kesin tarihi artık biliyoruz

Google’ın Pixel 2’yi açıklayacağı kesin tarihi artık biliyoruz

0

Google bu hafta başında Android 8.0 Oreo güncellemesini, üzerinde çalışan yeni bir cihaz tanıtımı yapmadan açıkladı. Bunu zaten bekliyorduk zira Pixel 2″nin Ağustos ayında çıkması yönünde bir öngörü yoktu. Bilakis Pixel 2″nin Eylül sonlarına doğru ya da Ekim başlarında çıkacağını tahmin ediyorduk. Fakat şimdi görünen o ki nihayet elimizde bir tarih var bu hususta.

Mobil konusunda düzenli olarak sızıntılar yapan Evan Blass oldu Google”ın telefonunu ne zaman açıklayacağına dair tarihi veren. Bu tarih aynı zamanda cihazın ön siparişe de açılacağı bir tarih.

Twitter”de şöyle yazdı Blass : “Google”ın Snapdragon 836 SoC chipsetli ikinci nesil Pixel telefonları, 5 Ekim”de açıklanacak.”

Beklendiği gibi Pixel 2 serisi, ilk Pixel serisinin açıklandığı tarihten tam bir yıl sonrasında açıklanacak. Orijinal Pixel”ler 4 Ekim”de açıklanmışlardı ve aynı gün ön siparişler alınmaya başlanmıştı. 20 Ekim”de de telefonlar piyasaya çıkmaya başlamıştı.

Blass”in bahsettiği sızıntıyı göz önünde bulunduracak olursak, Pixel 2 telefonları için de benzer bir ajandayı öngörebiliriz. Pixel”lerden tam olarak bir yıl bir gün sonra yayınlanacaklar, dolayısı ile Google”ın Pixel 2 ve Pixel 2 XL ünitelerinin gönderim tarihini 21 Ekim olarak açıklayacak olması sürpriz olmayacak.

Google yeni Pixel telefonlarla ilgili herhangi bir şey açıklamadı henüz fakat günümüze değin bir çok sızıntıda özellikleri açığa çıktı. Pixel 2″nin, Pixel”e benzeyen, HTC yapımı olacağını, Pixel 2 XL”in ise LG yapımı, bütünsel ekran olacaklarını biliyoruz. Daha da önemlisi Google”ın gelecekte kendi akıllı telefonlarını, kulaklık girişi olmayan yeni Pixel modelleriyle birlikte kendisinin üretecek olması da bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here