Ana sayfa İnternet Google’ın gözlüğü podyumda lanse edildi

Google’ın gözlüğü podyumda lanse edildi

0

Google”ın “geleceğin gözlüğü” olarak lanse ettiği cihaz podyumlardaki yerini aldı

Google’ın kurucu ortağı Sergey Brin, 13 Eylül’e kadar sürecek olan New York Moda Haftası”nda Google Glass kullanan mankenlerle tanıtım yaptı. 2013 yılında 1500 dolara öncelikli olarak geliştiricilere sunulacak ve 2014 yılında da tüketicielrin karşısına çıkacak olan Google Glass, New York Moda Haftasıkapsamında moda tasrımcısı Diane von Furstenberg”in İlkbahar-Yaz 2013 koleksiyonu defilesi sırasında modeller podyuma, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de ABD Silikon Vadisi gezisi sırasında denediği Google”ın gözlükleriyle çıktı.
 

Google”ın kameralı ve ekranlı internet gözlüğü ihtiyaç duyulan bilgileri takan kişinin gözünün önüne taşıyor, sesli komut alıyor, fotoğraf çekiyor ve yön buluyor.

Google gözlükleri son olarak New York Moda Haftası”nda görüldü. Google”ın kurucularından Sergey Brin, modacı Diane von Furstenberg”in defilesinde adeta “gözlük şov” yaptı. Defilede podyuma çıkan mankenlere birer Google gözlüğü dağıtıldı.


 
Bu gösterinin Google”ın hazırladığı bir belgeselle ilgili olduğu ve mankenlerin gözlüklerinin çektiği görüntülerin YouTube”da yayınlanacağı açıklandı. Modacı Furstenberg, “Bu gözlükleri moda dünyasına taşımak çok heyecan verici. Bu devrimci teknoloji modadaki herkese eşsiz bir perspektif kazandıracak” dedi. Gözlükleri defileyi izlemeye gelen Hollywood yıldızı Sarah Jessica Parker da denedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here