Ana sayfa İnternet Google”ın Buzz”ı değişiverdi

Google”ın Buzz”ı değişiverdi

0

Google’ın yeni hizmeti önemli değişikliklere uğradı

Kullanıcıların yoğun eleştirileri yüzünden Google, geçen hafta duyurduğu sosyal medya hizmeti Buzz’ın veri gizliliği özelliklerini optimize etti.

Google Watch web günlüğünün bildirdiğine göre; ayarlarda gerekli yerdeki tik kaldırılmazsa diğer kullanıcılar, profil sayfalarında Buzz üyelerinin arkadaş listesini görebiliyordu. Ayrıca henüz bir profile sahip olmayan diğer kullanıcıları engellemek de mümkün değildi.

Şu sıralar uygulamaya geçen güncelleme sonrasında, Google ilk mesajda diğer kullanıcıların kişi listesini görebilip göremeyeceğini soruyor. İstenmeyen takipçiler bu şekilde uygun bir liste aracılığıyla engellenebiliyor.

Diğer yandan Buzz, çıktıktan kısa bir süre sonra kullanıcı sayısı açısından coştu. Google güncellemeyi resmi olarak duyurdu ve aynı zamanda Facebook ve Twitter rakibi Buzz’ın hizmete girdikten iki gün sonra dokuz milyondan fazla girdi ve yoruma ev sahipliği yaptığını da açıkladı. Yine firmanın iddiasına göre cep telefonu ve diğer mobil aygıtlardan Buzz hizmeti kullanılarak dakikada 900 mesaj gönderiliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here