Ana sayfa Haber Google”ın Android M planları

Google”ın Android M planları

0

Mayıs ayında gerçekleştirilen Google I/O konferansı esnasında Android 5.1′i, Android 6 M‘yi yeni Android Wear ve Android Auto‘yu içeren yaz ve sonbahar planları resmi olarak açıklandı ve üzerine konuşuldu. Android 5.1 yavaş yavaş yaygınlaşmamakla birlikte herhangi bir problemle karşılaşmamak için de firmalar Android M’nin de çalışmalarına başladı bu dönem itibariyle. Bu tanıtılan servislerin yanısıra henüz duyurulmayan ve Google’ın kış mevsimi itibariyle yürürlüğe sokacağı yeni servisler, yazılımlar var. Bunlardan bir tanesi kısmen tanıtılan, Google‘ın Nesnelerin İnterneti platformu için özel hazırladığı Brillo sistemi. Google, sadece Nesnelerin İnterneti platformuna güç verecek olan yazılım, bir işletim sistemi olarak çalışacak, Android TV’lere, Android Wear’lara ve Google‘ın hazırmakta olduğu yeni Google Glass‘ta kullanılabilir.

Akıllı saatlere yeni bir işletim sistemi daha geliyor iddialara göre. Bu saatler, ev ve ofis sistemlerini çalıştırmaya yönelik olup Android for Work – Google Brillo harnanıyla çalışacağı söyleniyor. Yani, Google IoT işletim sisteminin güç vereceği yeni bir akıllı saat fikiriyle piyasaya yeni bir soluk katabilir. Artık tüm servisler ayrı ayrı platform olarak değil, ortak platform üzerinde konuşlanıp tekrar şekillendiği söylenen Google Glass, Android Wear (Brillo modeli) ve Android TV’ler ortak platform olarak çalışarak hepsi birer akıllı ev, akıllı ofis ve akıllı şehir oluşumlarına yönelik geliştiriliyor. üstelik, Google’ın geçmiş günlerde hizmetine başladığı ortak alan Wi-Fi girişimi de bu planın bir parçası. 

Google‘ın, tüm ev teknolojilerine güç vereceği ve akıllı ev teknolojileriyle otomobil teknolojilerini de Google‘laştıran Android Auto, yukarıda yazılan tüm Google teknolojileriyle birleşerek Android M’de göz önünde olacaklar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here