Ana sayfa Haber Google”ın Android 5.0 ile ilgili 2015 hedefleri ve planları

Google”ın Android 5.0 ile ilgili 2015 hedefleri ve planları

0

 

 

 

Google, mayıs ayının sonlarında Google I/O geliştirici konferansını düzenledikten sonra Android 5.0 Lollipop bilindik halinden biraz değişiklik gösterecek. Yeni mobil teknolojisi gündeminin yaratılacağı o dönemde, Android 5.1’in betası, Android Auto‘nun tam sürümü, Android Wear’ın güncellenmiş ve Android Auto ile uyumlu hali tanıtılacak. Android Auto ile Android Wear neredeyse ortaklaşa çalışan bir teknoloji platformu, 2015 itibariyle. Bunlara ek olarak sahnede bir de LG’nin olmasını bekliyoruz. ürün tanıtımı olmasa da, bir teknoloji tanıtımı olabilir. Kış döneminde yapılan Google-LG anlaşmasının yeni cihazları bu konferansta sergilenebilir. Düşük bir ihtimali olan bir duyum da şöyle; yeni nesil Nexus‘ları da LG üretebilir.

Android Wear ile ilgili güncel firmaların dışında bir saat daha bekleniyor. Tam doğruluğu ile ilgili şüpheler olsa da, Google’ın bir Nexus saat tanıtacağı Google I/O konferansıyla ilgili öne çıkan bilgiler arasında. Android Wear‘ın değişen arayüzüyle ortaya çıkan Nexus akıllı saat, nesnelerin interneti platformuna ve Android Auto ile senkronize çalışacak. üreticisi ile ilgili bir bilgi yok.

Android 5.0, şu sıralar firmaları zorluyor. Lollipop‘un sıradaki güncellemesi, Asus ZenFone ailesine olacak. Asus ZenFone’lara 1 ay  sonra güncellemenin gelmesini bekliyoruz. Bahar döneminde Android 5.0.1 ve 5.0.2 güncellemeleri tamamlanacak ve bununla birlikte 5.1, geliştiricilere sunulacak dedikodulara göre. 

Son olarak, Ara Projesi ile ilgili bu konferansta yeni bilgiler gelecek. Betadan çıkış gibi bir söz konusu mu, bilmiyoruz ancak konuşmacıların ellerinde gözükecek olan Ara Projesi, daha detaylı anlatılacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here