Ana sayfa Haber Google”ın 3. çeyrek geliri dudak uçuklattı

Google”ın 3. çeyrek geliri dudak uçuklattı

0

Google, 2011 mali yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Google”ın gelirleri geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %33″lük bir sıçrama gerçekleştirerek 9,72 milyar dolara ulaştı. Buna bağlı olarak işletme gelirleri de artış gösterdi. Google”ın sahibi olduğu sitelerinden elde edilen gelir, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %39 artarak toplam gelirin %69″una öncülük etmekte. AdSense aracılığıyla ağ üzerinden elde edilen gelir ise toplam gelirin %27″sini oluşturuyor.
Şirketin CEO”su Larry Page, konuyla ilgili “harika bir çeyrek geçirdik” dedi. Geçmişe dönüp baktığımı zaman Google”ın gerçekten de son 3 ay içerisinde pek çok cesur ve başarılı adımlar attığını görüyoruz. Bunların başında 12.5 milyar dolara satın alınan Motorola Mobility geliyor. Facebook”a rakip olarak geliştirilen Google+ da yüklü yatırım yapılan projeler arasında.

çeyrek raporuyla beraber açıklanan rakamlara göre Google+”nın kullanıcı sayısı tam 40 milyonu geçti. Android işletim sistemi kullananların sayısı 190 milyonu ve Chrome Internet tarayıcının kullanıcı sayısı 200 milyonu geçti.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here