Ana sayfa Donanım Google”ın 2015 planları

Google”ın 2015 planları

0

Google 2014 yılı içerisinde yürüttüğü bazı projeleri kamuoyuna paylaştı, bazı projeleri ise halen kamuoyundan gizleniyor. 2015 yılından sonra tanışacağımız en gizli proje ise firmanın Project Loon isimini verdiği projesi. Bununla birlikte, firmanın yeni nesil Google Glass, sürücüsüz araçlar ve diyabet hastaları için geliştirilecek olan kontakt lens.

Google‘ın en dikkat çekici olan, aslında aktifliği de söz konusu olan projesi; Google X. Google X içerisinde hangi projeler yürütüldüğü halen tam olarak bilinmiyor. Projenin gizlilikle yürütülmesinin yanında Google X içerisinde firmanın güvenliği ile ilgili önemli yazılımların yaratıldığı da geçmiş dönemlerde gelen haberler içerisindeydi. Google X yazılımcıları ayrıca, Google‘ın diyabet hastalarına yönelik piyasaya süreceği kontakt lensi de geliştirdikleri gelen bilgiler arasında.

 

HP‘nin akıllı saat serilerinde imzası olan Gecko Design‘ın da Google X takımı ile ortak çalıştığı söyleniyor. Gecko Design ile yürütülen bir proje de, akıllı balon projesi. Akıllı balon projesi çerçevesinde, Google bütün dünyaya kablosuz yüksek hızda bağlantılar sağlayacak. Kablosuz ağ bağlantıları sadece evimize girecek olan internet ile sınırlı kalmıyor ve Google’ın geliştirdiği sürücüsüz araçlarda da önemini koruyacak.  

Google‘ın 2015 planları yavaş yavaş belli olması ile beraber Google an itibariyle Gecko Design çalışmalarına, Google X çalışmalarına, diyabet hastalarına yönelik çalışmalarına ve az da olsa yeni nesil Google Glass geliştiriciliğine başladı. 2015 yılı itibariyle projelerle ilgili daha somut bilgilere erişebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here