Ana sayfa Haber Google HTC”yi resmen satın aldı

Google HTC”yi resmen satın aldı

0

Google bugün yaptığı bir duyuru ile Tayvanlı telefon üreticisi HTC’nin satın alma işleminin tamamlandığını bildirdi. 

1.1 milyar dolar hacimli işlemle birlikte HTC’de çalışan 2.000 civarında mühendis, arama devinin kadrolarına katılacak. Google aynı zamanda Tayvanlı firmanın fikri mülkiyet hakkı lisansını da alacak. 

İlk olarak Eylül ayında duyurulduğu üzere HTC, bağımsız Vive VR biriminde sanal gerçeklik ile ilgili işlemlerine devam edecek ve aynı zamanda HTC markalı bazı telefonlar da piyasaya sürebilecek.

Google, daha önce HTC’de Pixel akıllı telefonları üzerinde çalışma yapmış olan bir ekibe ek olarak, Tayvan’da büyük bir binaya da sahip olmuş oluyor. Böylece Güney-Doğu Asya bölgesinde yeni bir merkez binasına kavuşurken, aynı zamanda önemli bir varlık da edinmiş oluyor. 

Google’ın donanım birimi başkan yardımcısı yazdığı bir blog yazısında “HTC ile işlemlerin tamamlanmış olmasından memnunum. İnanılmaz derecede yetenekli bir ekiple birlikte önümüzdeki yıllarda daha iyi ve yenilikçi ürünler ortaya çıkaracağımızı düşünüyorum. Yeni çalışma arkadaşlarımız, özellikle akıllı telefon sektöründe on yıllara dayalı birikimleriyle, bir dizi ‘ilkleri’ başarmış olma tecrübesine sahipler. Bu başarılar arasında 2005 yılında ilk 3G akıllı telefonunun çıkarılması, 2007 yılında ilk dokunmatik telefonun çıkarılması ve 2013 yılında ilk yekpare metal telefonun çıkarılması gibi eylemler yer alıyor” dedi.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here