Ana sayfa Haber Google Haritalar yer temelli navigasyonu test ediyor

Google Haritalar yer temelli navigasyonu test ediyor

0

Günümüzde artık hepimiz her gün ya da haftada birkaç kez akıllı telefonlarımızdaki navigasyonu kullanırız. Alanda Waze gibi tonlarca alternatif olsa da çoğunluğun uygulaması Google Haritalar. Sürekli geliştirilen Google’ın navigasyon uygulaması yakın zamanda bazı kullanıcılara önemli yer işaretlerine dayalı navigasyon özelliklerini göstermeye başladı.

Yer işaretlerine dayalı diyerek ifade etmek istediğimiz, yakın mesafede olan göze çarpıcı bir yapı, anıt, dükkan ya da benzeri bir şeyi baz alarak navigasyon yapılmasından ibaret. örneğin gitmek istediğiniz sokağın başında bir Burger King varsa Google Haritalar yakında herkese “Burger King’den sola dönün” diyerek yönlendirme yapacak.

Twitter üzerinden bazı kullanıcıların rast geldiği bu yeni navigasyon özelliği ile ilgili Google’a ulaşan Engadget, bu özelliğin hala test sürecinde olduğu bilgisini edindi. Google özelliğin genel olarak kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda herhangi bir bilgilendirme yapmadı fakat tepkilerin olumlu durumunu dikkate alarak yakında kullanıma sunulacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here