Ana sayfa Haber Google Haritalar Yakında İniş-Biniş Noktalarını Gösterecek

Google Haritalar Yakında İniş-Biniş Noktalarını Gösterecek

0

Google yakında, Google Haritalar”a küçük ama faydalı bir güncelleme yapacak. Bu güncellemeyle birlikte seyahatiniz esnasında canlı rehberlik ve etkileşimli gerçek zamanlı bildirimler alacaksınız.

İnişli binişli yolculuklarda çok işe yarayacak olan bu özellikle gerçek zamanlı güncellemeler sunulacak. Söz konusu güncellemeler Google Haritalar”da görünecek ve daha da önemlisi, Android ekranı kilitli olsa da görüntüleyebileceksiniz.

Bugüne kadar Google Haritalar”da iniş-biniş yapacağınız noktalar için arama yapıyordunuz. Ama yakında ekranın alt köşesinde bulunan “başla” butonuna tıklayarak transit yolculuğunuz hakkında ayrıntıların bulunduğu bilgileri edinebilecek, yürürken ya da toplu taşıma araçlarında seyahat halinde iken anlık güncellemeler alacaksınız.

Anladığımız kadarıyla inmeniz gereken yere yaklaştığınızda Google Haritalar size uyarı verecek. özellikle yabancı olduğunuz bir yere yapacağınız seyahatler ya da uyuyakalma gibi durumlar için oldukça faydalı bir uygulama olacak.

Kilit ekranında bildirimler de yeni bir uygulama olacak. Bu noktada seveceğiniz özellik şu: bu bildirimler etkileşimli olacak. Yani yolculuk aşaması boyunca ekranı sağa doğru çekerek, bildirimleri kontrol edebileceksiniz.

Söz konusu güncellemenin yakın bir zamanda uygulamaya geçmesi bekleniyor. Google”ın şu an itibariyle bu özelliği test etiği düşünülüyor. Eğer halihazırda bu özellik mevcutsa sizin Google Haritalar uygulamanızda, lütfen bizi de haberdar edin. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here