Google Haritalar Yakında İniş-Biniş Noktalarını Gösterecek

Yeni özellik, toplu taşıma araçlarında seyahat ederken hangi durakta inmeniz gerektiğini bildirecek

Google yakında, Google Haritalar’a küçük ama faydalı bir güncelleme yapacak. Bu güncellemeyle birlikte seyahatiniz esnasında canlı rehberlik ve etkileşimli gerçek zamanlı bildirimler alacaksınız.

İnişli binişli yolculuklarda çok işe yarayacak olan bu özellikle gerçek zamanlı güncellemeler sunulacak. Söz konusu güncellemeler Google Haritalar’da görünecek ve daha da önemlisi, Android ekranı kilitli olsa da görüntüleyebileceksiniz.

Bugüne kadar Google Haritalar’da iniş-biniş yapacağınız noktalar için arama yapıyordunuz. Ama yakında ekranın alt köşesinde bulunan ‘başla’ butonuna tıklayarak transit yolculuğunuz hakkında ayrıntıların bulunduğu bilgileri edinebilecek, yürürken ya da toplu taşıma araçlarında seyahat halinde iken anlık güncellemeler alacaksınız.

Anladığımız kadarıyla inmeniz gereken yere yaklaştığınızda Google Haritalar size uyarı verecek. Özellikle yabancı olduğunuz bir yere yapacağınız seyahatler ya da uyuyakalma gibi durumlar için oldukça faydalı bir uygulama olacak.

Kilit ekranında bildirimler de yeni bir uygulama olacak. Bu noktada seveceğiniz özellik şu: bu bildirimler etkileşimli olacak. Yani yolculuk aşaması boyunca ekranı sağa doğru çekerek, bildirimleri kontrol edebileceksiniz.

Söz konusu güncellemenin yakın bir zamanda uygulamaya geçmesi bekleniyor. Google’ın şu an itibariyle bu özelliği test etiği düşünülüyor. Eğer halihazırda bu özellik mevcutsa sizin Google Haritalar uygulamanızda, lütfen bizi de haberdar edin. 

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam