Google Haritalar'ın püf noktaları

Sıkça kullandığımız Google Haritaları’nın belki de farkında olmadığınız birçok özelliği vardır?

Google'ın her türlü ilgi çekici ve beklenmedik yönlerde aramanın ötesine geçebileceğinin ilk işaretlerinden biri de, 2005'deki Google Haritalar’ın çıkışıydı. Google Haritalar projesi, bir dizi satın alma işleminden sonra yıllar itibariyle, uydu resimlerini, milyonlarca ilgi çeken noktayı, sokak görüntülerini, adım adım navigasyonu, trafik koşullarını, toplu taşıma araçlarını ve daha pek çok şeyi kapsayacak şekilde büyüdü. 

Google Haritalar bugün 1 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler navigasyon yazılımı haline geldi. Her gün bir yerlere gitmesi gereken milyonlarca kişiyiz, ancak ondan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin misiniz? Yeni özellikleri veya gizli seçenekleri kaçırmak kolaydır. Bu nedenle, Google Haritalar'ın kullanımı hakkında küçük bir kılavuz derledik. Google Haritalar ipuçlarından yararlanarak ustalık kazanma yolunda ilk adımı atmanın tam zamanı. 

Ev ve iş adreslerini kaydetme
Google Haritalar ile yapmanız gereken ilk şeylerden biri ev ve iş adreslerinizi kaydetmektir. Bunu yapmak için Google Haritaları açın, menü düğmesine hafifçe vurun (sol üst köşedeki üç yatay çizgiyle temsil edilir) ve Yerleriniz seçeneğine dokunun. Ev ve İş girişlerini görürsünüz. Adreslerinizi girin. Artık Google Haritalar'dan, adresi girmek yerine Ev veya İş'e gitmesini isteyebilirsiniz. Ayrıca "yakınındaki restoranlar" gibi aramalara girebilir ve geçerli önerilerin listesini alabilirsiniz.

Tarifleri hızlı bir şekilde alma
Çoğumuz, sesli kılavuz, adım adım yol tarifi sunan Google Haritalar Navigasyon özelliğini biliriz,  ancak bunu  başlatmak için şık bir kısayol olduğunu biliyor muydunuz? Bir yeri arayabilir veya harita üzerinde dokunabilirsiniz, ardından sağ alt taraftaki mavi ‘Yol Tarifi’ düğmesini basılı tutarsanız, Google Haritalar en iyi rotayı seçip doğrudan Navigasyon moduna geçecektir. Rotayı görmek veya ulaşım modunu değiştirmek isterseniz, ‘Yol Tarifi’ne bir kez hafifçe dokunun, değişikliklerinizi yapın, ardından Başlat'a dokunun.

reklam

Yorumlar

Yorumunuzu yazın

Yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz

GÜNCEL İÇERİKLER
reklam

Popüler İçerikler

reklam