Ana sayfa Haber Google Haberler yenilemesi ile tüm kaynaklar bir araya geliyor

Google Haberler yenilemesi ile tüm kaynaklar bir araya geliyor

0

Google’ın şimdiye kadar çalışmaya devam eden fakat tasarım olarak geride kaldığı Google Haberler uygulaması, yakın zamanda köklü bir yenileme geçirecek. Yenileme sadece görsel kalmayarak fonksiyonellikte de değişiklikler getirecek. 

Apple’ın da yeni bir haber uygulaması üzerinde çalıştığı haberlerinin ardından muhtemelen kendini geride hisseden Google, sahip olduğu iki farklı haber uygulamasını birleştirmeyi planlıyor. Bu iki platformdan birisi Google Haberler olurken diğeri de daha modern Google Gazetelik oluyor. Yeni versiyon bu iki uygulamayı bir araya getirecek, üzerine bir de YouTube’dan haberler kısmı ekleyecek. Sistemin tamamı iyi kullanıcı deneyimi için alışkın olduğumuz AMP yani Hızlandırılmış Mobil Sayfalar teknolojisini kullanacak.

Google’ın neredeyse her alanda farklı farklı uygulamalar çıkarıp saçma sapan bir katalog oluşturmasına sanıyoruz ki artık bir son verilecek. Aynı işleve sahip farklı uygulamaları birleştirip iyileştirmesi gereken Google bu konuda oldukça geç alınan bir kararla harekete geçti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here