Ana sayfa Haber Google Haberler de Gece Teması sahibi oluyor

Google Haberler de Gece Teması sahibi oluyor

0

Herkesin çılgınlar gibi takip ettiği Gece Modu ya da diğer adıyla Karanlık Mod, bilindik uygulamalara farklı bir tema getirerek kullanıcılarda tazelik hissi yaratıyor. Bu histen etkilenen kullanıcılar artık her uygulamada bu temayı arıyor. Bu etkinin yanında ışıksız ortamlarda beyaz arkaplanların gözlere verdiği zararı azaltan karanlık temalar sağlığa da katkı sağlıyor. Durum böyle olsa da genel olarak kullanım sebebinin estetik olduğunu söyleyebiliriz.

Bu temanın en büyük savunucularından olan Google, hemen hemen her uygulamasına bunu dahil etmeye devam ediyor. Daha taze diyebileceğimiz bir uygulama olan Google Haberler, insanların geceleri daha rahat haber okuyabilmesi için renk değiştiriyor.

Ortaya çıkan ekran görüntülerine göre uygulama ayarlarında kalıcı ya da otomatik ayarlı karanlık tema yer alıyor. Otomatik modda cihaz gün batımı ve doğumunu referans almanın yanı sıra güç tasarrufu modunu da dikkate alıyor.

Google Haberler versiyon 5.5 ile tüm kullanıcılara gönderilmesi beklenen bu özellik için telefonunuzun işletim sistemine uygun linke aşağıdan tıklayarak güncellemeleri takip edebilirsiniz.

iOS | Android


Aracı: Alan Friedman / PhoneArena
Kaynak: Reddit

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here