Ana sayfa Haber Google “Güç bende artık” demek istiyor

Google “Güç bende artık” demek istiyor

0

Google enerji ihtiyacını karşılamak için Google Energy”yi kuruyor

Geçtiğimiz hafta Apple iPhone rakip olarak Nexus One’ı piyasa sürerek projeyi tamamlayan Google şimdi de enerji işine giriyor. Yeni adımını enerji dünyasına atmayı planlayan internet arama motoru, büyük enerji ihtiyacı nedeniyle böyle bir yola başvurmayı seçti. Ofislerinde kullanılan bilgisayarların yüksek enerji tüketimi nedeniyle Google Enerjiyi kuran şirket Federal Enerji Düzenleme Kurulu’na başvurdu. Kuruldan izin çıkarsa Google Enerji, enerji alım satımı yapabilecek.
 
 
  Şirketten yapılan açıklamada enerji ticareti yapmayı planlamadıkları belirtildi. Enerji işine girmekteki önceklikli hedeflerinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek yenilebilir enerji alımı konusunda daha esnek bir ortam oluşturabilmek olduğunu belirtti.
Yenilenebilir enerji konusunda yatırım yapmaya başlayan şirket, yeni mühendislik projeleri ve yeni partneler ile anlaşmalar yaptı. Hibrit araç kullanımı ile başlayan yatırım, evlerdeki elektrik kullanımının ölçülmesi gibi çeşitli alanlara yayıldı. İlk adımı atan Google’ın kuruldan onay çıkması halinde köklü bir çalışmaya girmesi bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here