Ana sayfa Haber Google göçmenler için bir bağış kampanyası başlattı

Google göçmenler için bir bağış kampanyası başlattı

0

Google, STK girişimlerinden bir tanesini daha gerçekleştirmeye başladı.Google geçtiğimiz aylarda Nepali’deki depremzedelere benzer bir şekilde yardım kampanyası yürütmüştü ve toplamda 1 milyon doları aşkın felaket bütçesi oluşturmuştu. Bununla birlikte Nepali için “Person Finder” isiminde bir uygulama yürütmüştü, bu uygulamayla insanlar yakınlarını bu uygulama ile bulabiliyordu. Şimdi ise Google yaklaşık 11 milyon dolarlık bir proje gerçekleştirmeye başladı. Kuzey Afrika’dan ve Ortadoğu’dan yola çıkanlar için toplanan paralar bütün dünya çapında bir çatı altında toplanacak ve göçmenlerin ihtiyacı doğrultusunda hareket edilecek.

Daha önce Cisco, AOL, Yahoo!, Kızılay, Red Cross gibi oluşumlar bunun gibi kampanyalar yürütüyorlardı. Bunun gibi organizasyonların yanısıra bugünki yardımlaşma organizasyonlarına doktorlar, ülkeler arası yardım komiteleri, “Save The Children” oluşumu, UNHCR da destek veriyor.

Ek olarak Google bu tür yardım kampanyalarının büyük oranda şeffaflıkla yürütüleceğini belirtiyor. Yardımlardan elde edilecek olan gelirlerle su, yiyecek, battaniye, güvenlik ihtiyaçları giderilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here