Ana sayfa Haber Google: “Geleceğin yıldız fotoğrafçılarını arıyoruz”

Google: “Geleceğin yıldız fotoğrafçılarını arıyoruz”

0

Google+ kullanıma açıldığı kısa süre içerisinde fotoğraf sanatı ile uğraşan toplulukların büyük ilgisini çeken bir platform haline geldi. Google+’a ilk yüz günde 3.4 milyar fotoğraf eklendi. Scott Jarvie, Thomas Hawk, Colby Brown ya da Claire Grigaut, Google+”da fotoğraflarını paylaşan önemli fotoğrafçılardan sadece birkaçı.
 

Başarılı sanat eserlerinin doğru sergileme alanlarını hak ettiğine inanan Google, fotoğraf meraklılarının gösterdiği bu ilgi üzerine, Londra”nın önemli sanat galerilerinden “Saatchi Gallery” ile işbirliğine giderek, “Google Fotoğraf Yarışması” projesini hayata geçirme kararı aldı. Bu yarışma kapsamında; dünyanın her yerinden üniversite öğrencileri, Google+’da fotoğraflarını paylaşarak, yaptıkları çalışmaları gösterebilecek ve seçilen başarılı fotoğraflar Londra”da Saatchi Gallery”de sergilenecek.
 

Yarışma dünyanın her yerinden tüm üniversite öğrencilerine açık olacak (Daha ayrıntılı bilgi ve katılım koşulları için lütfen google.com/photographyprize adresini ziyaret ediniz). Yeteneğini göstermek isteyen herkes 10 farklı kategoriden dilediği bir kategoriyi seçip fotoğraflarını paylaşabilir. Yarışma sonunda birçok büyük ödül katılımcıları bekliyor olacak. Tanınmış fotoğrafçılardan oluşan jürinin seçeceği 10 finalistin eserleri, 2012 yılında Saatchi Gallery”de düzenlenecek “Out of Focus’ çerçevesinde 2 ay boyunca sergilenecek. Ayrıca finalistler bir arkadaşlarını da yanlarına alarak Londra”daki sergi açılışına katılabilecek. Kazananlardan biri, profesyonel bir fotoğrafçı ile birlikte hayatında ilk kez tecrübe edebileceği bir yere seyahat etme fırsatını da yakalayacak.

Yarışmaya katılmak oldukça basit: 10 kategoriden dilediğiniz birini seçtikten fotoğraflarınızı Google+’a yükleyin ve tüm dünyanın görebilmesi için herkesle paylaşın. Ardından 31 Ocak 2012’ye kadar google.com/photographyprize adresinden kaydınızı yaptırın.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here