Ana sayfa Donanım Güncel Google Fit’in Yeni Özellikleri Neler ?

Google Fit’in Yeni Özellikleri Neler ?

0

Sağlık konusunda Google Fit uygulamasının oldukça etkili olduğu biliniyor. Bu uygulama son güncellemesi ile birlikte; arayüzünde değişim meydana geldi. Google, Apple gibi; telefonlarımızı ve akıllı saatlerimizi fitness ve wellness merkezine dönüştürmek için yavaş yavaş mobil ve giyilebilir sağlık özellikleri paketi oluşturuyor.

Google Fit Ne Tür Değişiklikler Yapacak ?

Google’ın Wear OS’si; Apple’ın watchOS’unun ve diğer sağlık uygulamalarının biraz gerisinde kalsa da, onu yakalamaya başlıyor. Üstelik Google; arayüz değişimine kadar birçok ayrıntıyı da düşündü.

Bu hafta Google, etkinlik ilerlemesini izlemeyi ve biraz rahatlamayı kolaylaştırmak için birkaç yeni özellik ekliyor. İlki; Google Fit uygulaması için ana ekran widget’ları. Android telefonunuzun ana ekranında, dakikalar ve yakılan kaloriler gibi aktivite ilerleme göstergelerini yerleştirebilirsiniz. Böylece yaptığınız tüm aktivitelerin; ne tür sağlık sonuçları ortaya çıkardığını göreceksiniz.

  • Sağlık çalışmalarınızın daha efektif olması
  • Hangi spor aktivitesini kaç dakika yaptığınızı görebileceksiniz
  • Yakmanız gereken kalori miktarı daha net ortaya çıkacak

İkincisi; Apple Watch için Apple’ın varsayılan Breathe uygulamasına benzeyen Wear OS akıllı saatlerinde yeni bir nefes alıştırması özelliğidir.

Google, bu hafta iki cihazın da uyumlu akıllı saatlere ve Android telefonlara sunulduğunu söylüyor. Sizce Google Fit, istediği başarıyı yakalayabilecek mi ?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here