Ana sayfa Haber Google Files Go dosya yöneticisi artık Play Store”dan indirilebilir

Google Files Go dosya yöneticisi artık Play Store”dan indirilebilir

0

Google Files Go ekran görüntüleri

Play Store’da yer alan tonlarca dosya yönetim uygulaması, çoğunlukla istenileni yerine getiremiyor bunun üzerine bir de sürekli ve rahatsız edici reklamlarıyla kullanıcı deneyimini minimize ediyordu. Duruma el koyan Google, kendi uygulamasını geliştirdi, bir de materyal dizayna uygun kart tabanlı bir arayüzde çöp temizleyici fonksiyonu da ekledi.

Google Files Go, bir süredir beta programındaydı ve oldukça umut vadediyordu. Google’ın testleri tamamlamasıyla birlikte beta programını tamamlayıp Play Store’da herkesin indirmesine açık hale getirilen dosya yöneticisi, temiz bir arayüz ve kullanışlılığı bir arada bünyesinde barındırıyor. Dosya kök dizinini göstermek yerine görsel bir şekilde dosya türlerine göre sekmeler gösteren uygulama, fiziksel olarak yakınınızda yer alan diğer Files Go kullanıcılarıyla internetsiz dosya paylaşmanıza da olanak sağlıyor. Bu işlevi yerine getirmek için bir WiFi erişim noktası kuran ve bunun üzerinden dosya aktarımını gerçekleştiren yazılım, bu sayede oldukça hızlı bir şekilde aktarım işinin üstesinden geliyor. 

Uygulama aynı zamanda başlarda da bahsettiğimiz üzere bazı temizlik fonksiyonları taşıyor. Bu fonksiyonlar arasında az kullanılan uygulamaları listeleyerek kaldırmayı önermek, çift dosyaları göstermek, düşük çözünürlüklü videoları ya da fotoğrafları silmeyi önermek ve yüksek dosya boyutuna sahip gereksiz olabilecek dosyaları göstermek yer alıyor. 

Files Go, buradan Play Store’a gidilerek indirilebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here