Ana sayfa Haber Google evleri akıllandırmaya hazırlanıyor

Google evleri akıllandırmaya hazırlanıyor

0

 

Televizyonlarda aylardır reklamları dönen sinir bozucu akıllı ev sistemleri gibi bir akıllandırma değil tabii ki bahsettiğimiz. Google 4 Ekim tarihinde büyük bir etkinlik yapacak ve çoğu kişi bu etkinlikte tanıtılacak Pixel telefonları merakla bekliyor. Ama Android Police sitesinin haberine göre Google’ın etkinliğinin tek süprizi Pixel olmayacak.

Google I/O geliştiriciler konferansında tanıtılan Google Home adlı cihazın bu yıl piyasaya çıkmayacağı söylenmişti. Ancak dedikodular 4 Ekim”de Home”un da tanıtılacağı yönünde. Aslında Google”ın bir tür evdeki tüm cihazları kontrol edebilen bir router tanıtacağı düşünülüyor. Otoritelerin bir kısmı bunun Home değil başka bir cihaz olacağına kanaat getirmiş. çoğu teknoloji otoritesi ise Home”un çıkış tarihinin beklenenden erkene alındığını düşünüyor.  

 

Google Home

 

Doğrusu Google”ın çıkaracağı cihazın ne olduğuna dair büyük bir belirsizlik var. Belirsiz olmayan şey ise bu cihazın evde interneti kullanan cihazları tek bir noktadan kontrol imkanı sağlayacağı. Karşımıza çıkacak olan cihaz Home”mu olacak yoksa geçen sene tanıtılan OnHub benzeri daha gelişmiş bir router mı olacak bekleyip göreceğiz. Home”un bir tür kişisel asistan ve evdeki cihazları kontrol edebilen bir yapı sunacağını biliyoruz. Doğrusu bahsedilen cihaza en yakını Home gibi duruyor. Android Police’e göre cihazın fiyatı ise 129 Dolar. Fiyat doğruysa Amazon Echo’nun rakip gelecek olan cihaz 50 Dolar daha ucuz olacak.

Google”ınn Home dışında Chromecast Ultra adlı 4K”lık bir versiyonunu da etkinlikte tanıtacağını eklemek gerekiyor. Chromecast Ultra ise 69 Dolar gibi bir fiyatla karşımıza çıkacak.  Google”ın daha nasıl sürprizler hazırladığını 4 Ekim”de hep beraber göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here