Ana sayfa Mobil Google Duo Artık Çoklu Oturumu Destekliyor

Google Duo Artık Çoklu Oturumu Destekliyor

0

Görüntülü sohbet uygulaması Google Duo, en yeni sürümünde çoklu cihaz desteğini kullanıcılara sundu. Apple FaceTime rakibi artık bir alanda daha kendisini eşitlemiş oldu.

İlk olarak 9to5Google tarafından öne çıkarıldığı üzere yeni versiyonda uygulama, aynı hesabı birden fazla cihazda kullanmayı destekliyor. Eğer birden fazla cihazda aktif bir hesabınız varsa ve hepsi internete bağlıysa biri sizi aradığında hepsi aynı anda çalmaya başlayacak. Biraz korkutucu, fakat, 21. yüzyıl.

Görsel: The Verge

Yeni bir opsiyon, Duo oturumunuzu bir çeşit askıya almanıza imkan veriyor. Bu işlem sizi cihazdan tamamen silmiyor fakat arama geldiğinde cihazın çalmasını engelliyor. Bu özelliği kullanarak hangi cihazların çalmasını istediğinizi belirlemek gayet kolay olacak.

Güncelleme dağıtılmaya başlamış olsa da dünya çapında çok sayıda kullanıcısı olan uygulama, yakında herkesin telefonunda güncellenecektir. O zamana kadar Google Play Store’da güncellemeleri kontrol edebilir ve Duo hesabınızın Google hesabınıza bağlı olduğundan emin olabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here