Ana sayfa İnternet Google”dan yeni bir sosyal ağ!

Google”dan yeni bir sosyal ağ!

0

İnternetin fırlama çocuğu Google, sosyal ağ dünyasında hayal kırıklığına uğradığı Wave ve Buzz’dan sonra şimdi de Google+ ile şansını deniyor!
 

Google denince akan sular duruyor. İnternetin ele avuca sığmaz çocuğu olarak adlandırabileceğimiz Google, hemen her alanda başarılı olmayı biliyor. Google’ın söz geçiremediği tek bir mecra var. O da sosyal ağlar. Daha önce Wave ile tam bir hayal kırıklığı yaşayan Google, Buzz adını verdiği Twitter benzeri sitesini de Gmail’e entegre ederek ayakta tutmaya çalışıyor. Google’ın sosyal ağlardaki bu şanssızlığı, firmanın pes etmesi yerine daha da hırslanmasını sağlıyor. Zira Google, yepyeni bir sosyal mecra ile karşımıza çıktı! Firmanın yeni sosyal projesinin adı Google+. Peki bu Google+ bizlere ne sunuyor?

 

Google+
Google+, şimdilik sadece davetiye sistemiyle çalışıyor. İnternet üzerindeki diğer üyelerle iletişime geçerek bilgi paylaşımında bulunabileceğiniz Google+, konseptiyle bile karışık bir altyapıya sahip olduğunu belli ediyor. Google, yeni mecrasını tanıtırken “İnsanlar arasındaki çevrimiçi bağlantı imkanları Google+ ile birlikte yepyeni bir boyut kazanıyor” cümlesini kurdu. Daha önce Wave ve Buzz gibi mecralarıyla tanıdığımız Google’ın, bu sözlerinde ne kadar haklı olduğunu zaman içerisinde öğreneceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here