Ana sayfa Haber Google”dan yapay zeka ile çalışan emoji avlama oyunu

Google”dan yapay zeka ile çalışan emoji avlama oyunu

0

Telefonunuz elinizin altında bir yerlerdeyse, emojiscavengerhunt.withgoogle.com adresine giderek neler yapabileceğinizi görün. Google”ın yeni yapay zeka deneyi olan oyun, firmanın makine öğrenimi araçlarının küçük eğlenceli oyunlar yapmak için nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. Bu oyunu oynamak için telefonunuzun telefonunu kullanmanız gerekiyor. Belirli bir süre içerisinde emojiye benzeyen nesneleri buluyorsunuz. Bulduğunuz her nesne, süre sınırınızı arttırıyor.

Eğlenceli küçük bir deney olmakla birlikte programın nesne algılama özelliğinin biraz sıradan olduğu söylenebilir. Zira bazı nesneleri tanımakta güçlük çekiyor. Ama şu var ki programın bu zaafından faydalanarak, programın sizden bulmanızı istediği nesnenin yerine başka eşyaları sanki o nesneymiş gibi yutturabiliyorsunuz. örneğin çileğe benzer bir şey bulmanız gerektiğinde, kırmızı renkte benzer boyutlarda bir başka nesneyi çilek niyetine yedirebiliyorsunuz alete.

Bu tip deneyler, nesne algılama gibi bazı yapay zeka özelliklerinin zamanla hayatımızın bir parçası haline gelmeye başladıklarının somut göstergeleri olma özelliği taşıyorlar. Bununla birlikte önümüzdeki hafta Google”ın I/O geliştirici konferansının da düzenleneceğini belirtmekte fayda var. Bu etkinlik esnasında firmanın yeni yapay zeka özellikleriyle ilgili bir takım duyuruları da olacaktır mutlaka. örneğin Google Lens”in yapay zeka kamera uygulaması ile ilgili planlanmış bir güncelleme olacağı rivayet ediliyor. Aynı zamanda AutoML adı verilen Google”ın bulut sunucuyla ilgili bir özelliğin yanında TPU”lar olarak bilinen özelleştirilmiş yapay zeka çipleriyle ilgili bilgiler de verilebilir. 8 Mayıs”tan itibaren geliştirici konferansı ile ilgili haberleri almak için bizi izlemeye devam edin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here