Ana sayfa Haber Google”dan Nexus 5″lere dev destek!

Google”dan Nexus 5″lere dev destek!

0

Nexus 5 cihazınızı düşüp ekranını kırdıysanız bundan böyle Google, “dur, panik yapma.” diyecek. Peşinden, Google‘ın müşteri temsilcileri sizinle bağlantı kurup eski Nexus 5’inizi alıp, yenisini verecek, “güle güle kullan” diyecek. 

Bugün, ABD’nin yerel teknoloji haber bloglarında ve bazı basın kuruluşlarında yer alan habere göre, Google müşteri politikasında değişikliğe gidiyor. Bu değişiklikler içerisinde Nexus 5′lerde bulunuyor. Google çok yakın bir zamanda Nexus 5‘lerin kazara zarar görmesi durumunda, Google Nexus 5‘inizi ücretsiz olarak değiştirecek. Projenin şimdilik sadece bahsi geçerken, Google, Play Store üzerinden ve diğer platformlarından kullanıcılarına farklı bir müşteri hizmeti anlayışı getirmeyi planlıyor.

Google, projenin ABD için geçerli olan kriterlerini bugün yayımladı. Cihazın 1 yıldan fazla kullanılmamış olması, sadece bir defalık değiştirme kotası gibi kriterleri ABD’deki kullanıcılarına şart getiriyor. Ayrıca Google‘ın gerçekleşen kazara ekran kırılmalarına  (su dökülmesi, ekranın deforme olması gibi) karşı cihazın %42’lik maliyetini ödeme gibi bir müşteri hizmeti planı da bulunuyor. 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here