Ana sayfa İnternet Google’dan HUD gözlük!

Google’dan HUD gözlük!

0

Sanal gerçekliğe bir adım daha…
 

İnternetin dev ismi Google, çok konuşulan HUD gözlüğünü bu sene içerisinde piyasaya sürebilir. HUD (Head Up Display) gözlük ile sanal gerçekliğe bir adım daha yakınlaşacağız. Bu alanda çalışmalarına hız veren Google, Sony”nin yeni HUD gözlüğünden farklı olarak söylentilere göre Android altyapısını kullanacak.
 
google hud gözlük
 
Google”ın yeni HUD gözlüğünün 250 Dolar ile 600 Dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olmasını bekliyoruz. Aralık 2011 içerisinde prototip çalışmasını tamamlayan Google, cloud tabanlı da bir yapıya sahip olacak. Peki bu HUD gözlük ile neler yapabileceğiz? Terminatör izleyenler bu soruya daha bir heyecanla cevap verecek! Zira gözlük, T3 robotların gözlerindeki gerçekliğin üzerine eklenen sanal bilgiler ile kullanıcıların gözlerine bilgi yağdıracak.

 

Android tabanlı olacağı iddia edilen gözlüğün, telefon görüşmesi gerçekleştirebilme kapasitesine sahip olup olamayacağı ile ilgili resmi bir açıklama yok. Fakat cloud tabanlı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu sayede kullanıcılar, buluta yükledikleri kişisel dosyalarına gözlük üzerinden erişebilecekler. Gözlüğün bir de navigasyon eklentisine sahip olması bekleniyor. Bu sayede gözlük gözümüzdeyken yol üzerinde bire bir yönlendirme alabileceğiz. Gözümüzü yoldan ayırmamıza gerek kalmayacak.
 
hud gözlük
 
Gözlükte ufak bir de kamera olması bizleri hiç de şaşırtmayacaktır. Bu sayede hızlı bir şekilde fotoğraf çekip yine aynı hızla ilgili fotoğrafı internete yükleyebileceğiz. Bu, özellikle bilginin ulaştırılma hızının bu denli önemli olduğu mesleklere büyük kolaylık sağlayacak bir eklenti olacaktır. Görünüm itibariyle Oakley”nin Thump model MP3 çalarlı gözlüğüne benzeyeceği düşünülen Google HUD gözlük, şimdiden bizleri heyecanlandırmayı başardı!

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here