Ana sayfa İnternet Google”dan “gizlilik” iddialarına yanıt

Google”dan “gizlilik” iddialarına yanıt

0

“Gizlilik politikası ve hizmet şartlarımızı değiştiriyoruz” mesajıyla tüm servislerinden kullanıcılarına ulaşan Google, neyi değiştiriyor?

1 Mart’tan itibaren gizlilik politikalarını tek bir politika altında toplayacaklarını dile getiren ve Google’ın bu adımla birlikte daha verimli ve etkin hizmetler verebileceğini belirten House’a göre 90’a yakın gizlilik politikasının tüm Google servislerine dağılması, kullanıcıların işini bir hayli zorlaştıran bir etkendi ve gizlilik politikalarının tek çatı altında toplanması gerekiyordu.
 

“Kullanıcılar talep etmediği sürece bilgileri paylaşılmayacak” diyen House, kullanıcıların cep telefonu ve SMS bilgilerini Google’ın izlediği yönündeki iddiaların ise gerçeği yansıtmadığını söyledi.
 

üçüncü kişilere herhangi bir bilgi satılmasının söz konusu olmadığını kaydeden House, kullanıcıların izin verdiği ölçüde bilgilerinin paylaşılabileceğine dikkat çekti ve ekledi: “Herkesin bu yeni polikamızı iyi anlamasını bekliyoruz. Zaman içinde herkesin bu değişimi anlaması için elimizden geleni yapacağız.”

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here