Ana sayfa Haber Google”dan convert”lü çeviri hizmeti

Google”dan convert”lü çeviri hizmeti

0

Hatırlarsanız Microsoft yakın bir süre önce Skype için anında-gerçek zamanlı çeviri hizmetini kullanıma sokmuştu. önce beta ardından genel sürüm ile karşımza çıkan çeviri servisi, ses ve yazım ile çeviri hizmeti sunuyor. Şimdilik İspanyolca ve İngilizce başta olmak üzere, 40 farklı dili çevirilen Skype’a bu konuda bir rakip daha geliyor.

Google, Android ve diğer Google servisleri kullandığı çeviri hizmetleri için yeni bir convert yazılımı üzerinde çalışmaya başladı.Yaklaşık 80 dili aşkın olacağı söylenen hizmette, Hintçe, çince, Fransızca, Rusça ve Arapça gibi diller başı çekecek. Bazı teknoloji haberleri sitelerinde ve bloglarında, yenilik olarak aktarılsa da, Google mevcut sistemlerine yeni bir convert motoru geliştirerek şimdiki çeviri sorunlarını çözmekle beraber, dil yelpazesine yenilerini ekleyecek.

Bir convert teknolojisi üzerinde çalışan Google ekibi, şimdiden ana-akım dilleri sorunsuz ve anında çevirmeye başladı bile. Bununla birlikte, seyehat durumunda olan kullanıcılar için ekstra bir çeviri hizmeti daha yolda. Mesela farklı bir ülkeye gittiniz, bir trafik işaretine veya uyarıya akıllı telefonunuzu yaklaştırdığınızda o tabela veya uyarı yazısının size ne anlattığını Google‘ın bu servisi ile anlayacaksınız.

Honolulu’da da olacak mı?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here