Ana sayfa Donanım Google”dan ayda 20 dolara notebook!

Google”dan ayda 20 dolara notebook!

0

Google, Google’ın Chrome OS işletim sistemli ilk dizüstü bilgisayarını açıkladı…
 

ChromeBook adını taşıyan yeni dizüstü bilgisayarların fiyatı da yankı uyandırdı. Eğitim kurumları ayda 20 dolar, şirketler ise ayda 28 dolar ödeyerek bu dizüdtü bilgisayarlara sahip olacaklar. Tamamen yeni bir internet deneyimi yaşatmak üzere tasarlanmış olan ChromeBook bilgisayarlar, öncelikli olarak Samsung ve Acer işbirliğinde piyasada olacak.

 

Chromebook
Samsung tarafından üretilecek olan ChromeBook 1.48 kg ağırlığında, 8.5 saat pil ömrü var ve 12.1 inç ekranla Atom Dual-Core işlemciye sahip. Acer marka ChromeBook ise 1.34 kg ağırlığında, 6 saat pil ömrü var ve 11.6 inç HD ekranla Atom Dual-Core işlemciye sahip.
öne çıkan özellikleri arasında uzun pil ömrü, Google”ın bulut servisleriyle entegre çalışma, 8 saniyede açılma, donanıma entegre güvenlik bulunuyor. Aylık abonelik sistemi “kullandığın kadar öde” opsiyonlu bir bağlantı ve bir miktar bedava kullanım ile satın alma olasılıkları içeriyor.
 
Aylık abonelik dışında da satışa sunulacak olan Chromebook”un Samsung için fiyat 429 dolar, Acer için 349 dolar olarak belirlenmiş. ChromeBook 15 Haziran”dan itibaren satışa sunulacak.
 
 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here