Ana sayfa İnternet Google+ da patladı!

Google+ da patladı!

0

Google’ın geçtiğimiz aylarda büyük sükse yaparak yayın hayatına soktuğu Google Plus’un istatistikleri hiç de iç açıcı değil!
 

İnternet dünyasının dev ismi Google, sosyal ağ konusunda bir türlü istediği başarıya ulaşamıyor! Google’ın sosyal ağ dünyasına kazandırdığı iki isim olan Buzz ve Wave, kullanım oranları açısından firmayı büyük hayal kırıklığına uğratmış, bunun sonucunda da Buzz’un Gmail’e entegre edilmesine ve Wave’in de tamamen sonlandırılmasına karar verilmişti. Google, son olarak sosyal medyada şansını Google+ ile denedi. Başlarda her şey iyi gidiyordu. Hatta ilk ayda 25 milyon aktif üye sayısına bile ulaşmıştı. Fakat yine olmadı…

 

Google Plus
Haziran 2011’in son günlerinde internet dünyasına merhaba diyen Google+, Google’a sıkıntılı günler yaşatmaya başladı. Mecranın ilk aylardaki zengin içeriği giderek azalıyor. Hatta öyle ki, 89n.com adlı bir site, Google+ kullanıcılarının girdikleri post (‘ileti’) sayısını takip ederek ilginç sonuçlara vardığını açıkladı. çalışmaya göre Google+’ın 19 Ağustos – 14 Eylül arasındaki kullanım oranı, 19 Temmuz – 19 Ağustos arası döneme kıyasla %41 azaldı.
 
Google, bu gidişatın farkında. Google+’ı canlı tutmak istiyorsa kısa süre içerisinde bir hamle yapmalı. Şimdi teknoloji uzmanları, Google’ın ne tür bir strateji izleyeceğini tartışıyor. Zira bu gidişle Google+, tıpkı Google’ın bir önceki sosyal ağ projesi olan Wave gibi internetin tozlu sayfalarındaki yerini alacak.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here