Ana sayfa Donanım Google”da önemli işler dönüyor!

Google”da önemli işler dönüyor!

0

Google şimdi de yeni geliştireceği HUD gözlük için Augmented-Reality uzmanlarını işe almaya başladı. Firmanın gelecek planları son derece heyecan verici.
 

İnternette elimizi hangi taşın altına atarsak atalım illa ki ucundan bir yerinden Google adı ile karşılaşıyoruz. Firmanın en yeni planları arasında ise HUD gözlük geliştirmek var. Açılımı Head Up Display olan HUD, görüntü paneli kavramını karşımızdaki ekranlardan alıp gözümüzün önüne getiren bir teknoloji. Diğer bir deyişle firmaların çeşitli teknoloji şovlarında gösterip durduğu dijital gözlüğün ta kendisi. Ne var ki Google bu işi bir şov olmaktan çıkarıp, gerçek hayatın merkezine koymaya çalışıyor.
 
Google HUD
Google, yeni HUD gözlüğü için Augmented-Reality uzmanlarını işe almaya başladı. Gözümüzün hemen önündeki ekranda oluşturulan görüntülerle gerçek dünyanın birleştirilmesini sağlayan A-R, tam anlamıyla geleceğe dair kurulan hayalleri karşılayabilen bir teknoloji. Google”ın AR-GE gücü ile Augmented-Reality teknolojisi birleşirse ortaya ciddi derecede dudak uçuklatan teknolojiler sunulabilir.
 
Google HUD
örneğin Google”ın HUD gözlüğünü takıp ortalıkta dolaşırken, Facebook arkadaş listemizdeki insanları üzerinde sanal bir simgeyle görebiliriz. Ya da favori restoranlarımızı gözümüzün önünde farklı renkte görebileceğiz. Belki de istediğimiz adrese gözümüzün önündeki sanal tarif ile gidebileceğiz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here