Ana sayfa İnternet Google”da deprem!

Google”da deprem!

0

İnternet devi 1 günde 30 bin üyesini kaybetti
 

ABD’de bulunan California-Davis üniversitesi, 30 bin e-posta hesabına ihtiyaç duyan büyük üniversitelerden biri. Bu ağır işi kendi içinde sürdürmek yerine, yakın zamanda Google’ın kurumsal Gmail hizmeti üzerinden sürdürmeye karar veren üniversitenin teknik ekibi, çok geçmeden bu kararından vazgeçince Google, tek kalemde 30 bin kişiyi kaybetti.
 
üniversite’de görevli Peter Siegel yaptığı açıklamada, Gmail servisinin güvenlik konusunda kendileri açısından yeterince hassas olmadığı sonucuna vardıkları ve iletişim ihtiyacını kurum bünyesinin dışında çözme fikrinin bazı yöneticiler tarafından uygun karşılanmadığını açıkladı.

Bu karar üzerine Google Apps geliştirme ekibinin başkanı Jeff Keltner şunları söyledi; “Bu bizim sık karşılaştığımız bir durum değil. Pek çok okulun öğrencilerin hesaplarını Gmail üzerine taşıdığını görüyoruz”.

çok sayıda kullanıcısı olsa da, bir üniversiteyi kaybetmek Google için büyük bir sorun değil, asıl sorun bu kararın diğer eğitim kurumlarınca da desteklenip, iptallerin artması endişesi gibi görünüyor.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here