Ana sayfa Donanım Google Clips yapay zeka kullanıyor

Google Clips yapay zeka kullanıyor

0

12 megapiksel sensör ve 130 derecelik görüş açılı lens barındıran kamera, saniyede 15 kare hızında fotoğraf çekebiliyor. 8 GB dahili depolama alanına sahip kamera”nın en dikkat çekici özelliği ise, yapay zekâ kullanması. Böylece kendi başına kaydedemeyeceğiniz bazı görüntüleri alabiliyor. Google Clips”i herhangi bir yere sabitleyerek otomatik olarak fotoğraf veya video çekmesini sağlayabiliyorsunuz.

Google Clips, daha çok ebeveyn ve evcil hayvan sahipleri hedef alınarak üretilmiş. Kamera, istenirse tanıdığı yüzlerin veya evcil hayvanların fotoğraflarını, sessiz videolarını çekecek şekilde eğitilebiliyor. Sadece sessiz video çekerek, Google Clips ile izinsiz dinlemeye yönelik karşılaşabilecek hukuki sorunların da önüne geçilmiş olunuyor. Kamera açık olduğunda, bir LED ışık yanıp sönüyor, böylelikle ortamdakiler fotoğraflarının çekildiğini anlıyor.

 

çekimleri video, fotoğraf veya GIF animasyon olarak dışa aktarmak mümkün. çift renkli, beyaz ve çamur ördeği renkeriyle çıkan bu kamera, tek bir şarj ile üç saat boyunca sürekli kullanım imkanı sağlıyor. 

Google Clips şu an için sadece Pixel, iPhone 8, iPhone 8 Plus, Samsung Galaxy S7 ve S8 ile uyumlu çalışıyor. Fotoğraflar kameradan destekleyen cihazlara Wi-Fi üzerinden aktarılıyor. Google Clips”in fiyatı 249 dolar olarak açıklandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here